Байден закликав жителів США до об’єднання та звинуватив Трампа в екстремізмі

Байден закликав жителів США до об'єднання та звинуватив Трампа в екстремізмі

Фото: facebook.com/joebiden

Президент Сполучених Штатів Джо Байден вважає, що в даний час американська демократія наражається на загрози з боку прихильників колишнього президента Дональда Трампа, які підтримують його гасло: «Зробимо Америку знову великою!». Про це лідер США заявив у зверненні до нації.

Він звинуватив Трампа та низку його прихильників в екстремізмі та пропаганді насильства. За його словами, колишній американський лідер та його прихильники загрожують не лише демократії, а й єдності нації.

– Дональд Трамп та його прихильники – республіканці-MAGA, це екстремісти, які несуть загрозу основам нашої країни, – заявив Байден. Вони не поважають нашої конституції, вони не поважають народ країни», — додав президент. Байден вважає, що «не можна бути стороннім спостерігачем підриву демократії США», закликавши націю об’єднатися на її захист.

За його словами, прихильники MAGA «схильні до насильства, як показали події 6 січня 2021 року, коли прихильники Трампа штурмували Капітолій», вимагаючи скасування результатів президентських виборів.

— Не можна любити свою країну лише тоді, коли ти перемагаєш, — зазначив Байден, попередивши про важливість дотримання законів, демократичних принципів та неприпустимість «політичного насильства» на майбутніх проміжних виборах 2022 року та президентських 2024 року.

— Америку чекає велике майбутнє, якщо ми його оберемо, — підкреслив Байден. — Упродовж тривалого часу ми переконували себе, що американську демократію гарантовано. Але це не так.

За словами співробітників Білого дому, виступ Байдена є частиною стратегії щодо збереження більшості у Палаті представників та Сенаті на проміжних виборах 8 листопада.

Байден закликав жителів США до об'єднання та звинуватив Трампа в екстремізмі

Джерело