У коментарі до фото Ліберови розказали, що спілкувались зі звільненим з полону героєм, і анонсували інтервʼю.
Фотографи показали світлини з азовцем «Орестом» після полону / фото instagram.com/libkos/
Українські фотографи-документалісти Костянтин і Влада Ліберови поділились новими фото прес-офіцера полку «Азов» Дмитра Козацького з позивним «Орест», який став відомий усьому світу завдяки своїм світлинам з «Азовсталі» у блокадному Маріуполі. У вересні його разом із ще 200-ма українцями повернули з російського полону.
Знімки «азовця» фотографи оприлюднили в Instagram.
Дмитро розповів їм, що не хотів виглядати як жертва, тому одразу після полону привів себе до ладу.
Відео дня
«В перший день вдома я пішов до барбершопу, підстригся і побрився. Я ніколи не хотів виглядати жертвою», – цитують вони слова «Ореста».
«Якщо ви спитаєте нас сьогодні, хто зробив головне фото цієї війни, нашою відповіддю буде — він, Орест. Але він цього начебто не усвідомлює. Більш того, саме Орест, не знаючи того, став людиною, яка не дала нам з Владою кинути документувати війну», — зазначили фотографи.
Морили голодом та не давали воду: заступник командиру «Азова» розповів про полон бійців Кусок хліба ділив на три частини: мама звільненого з полону азовця «Ореста» розповіла про стан сина (відео) Світлини з «Азовсталі» захисника Маріуполя «Ореста» перемогли на престижному конкурсі
У коментарі до фото Ліберови розказали, що спілкувались зі звільненим з полону героєм, і анонсували інтервʼю.
«Ми багато спілкувались вчора, і про Маріуполь, і про полон, і про звичайне життя. Ви почуєте ці історії з майбутніх інтерв’ю. А сьогодні можете просто подивитись Оресту в очі. Вони багато чого бачили», — написали Ліберови.
© instagram.com/libkos/ © instagram.com/libkos/ © instagram.com/libkos/ © instagram.com/libkos/ © instagram.com/libkos/ © instagram.com/libkos/ © instagram.com/libkos/ © instagram.com/libkos/
Дмитро «Орест» Козацький: що відомо про героя
Як писав УНІАН, Дмитро Козацький з позивним «Орест» — автор кадрів поранених українських воїнів у польовому шпиталі на заводі «Азовсталь», які облетіли весь світ. Він понад 80 днів тримав оборону разом з іншими побратимами на «Азовсталі» в Маріуполі, перебуваючи там у нелюдських умовах з мінімальним запасом їжі та харчуючись один раз на день.
Напередодні потрапляння в полон російських окупантів український захисник виклав у Twitter серію фотографії захисників «Азовсталі». Він закликав до їхнього поширення.
«Поки я буду в полоні, залишу вам фото в найкращій якості, відправляйте їх на всі журналістські премії і фотоконкурси, якщо щось виграю, після виходу буде дуже приємно. Дякую всім за підтримку. До зустрічі», – написав Козацький 20 травня.
На початку червня захисника Маріуполя нагородили спеціальною польською премією Grand Press Photo 2022. А його фільм «Останній день на Азовсталі» отримав премію цьогорічного фестивалю документального кіно Kharkiv MeetDocs.
Після потрапляння у полон Козацький кілька разів виходив на зв’язок. Вперше він вийшов на зв’язок з мамою наприкінці травня. Потім на початку серпня він дзвонив рідним в присутності «слідчого». В короткій розмові він розповів, що перебуває в Донецьку, живий та здоровий.
Обмін полоненими: що відомо
Як повідомляв УНІАН, Україна повернула з ворожого полону 215 захисників. Обміняти вдалося 124 офіцера і п’ятьох найбільш відомих командирів — Героя України Дениса Прокопенка «Редіса» з «Азова», Сергія Волинського «Волина» з 36-ї бригади морської піхоти, Святослава Паламаря («Азов»), Олега Хоменка («Азов»), Дениса Шлегу з Нацгвардії України, Героя України Євгена Бову.
Україна обміняла 200 наших героїв на Віктора Медведчука, який вже дав всі можливі свідчення слідству. А 5 командирів — на 55 полонених окупантів.