«Моя зброя — пісня»: звільнена з російського полону «Пташка» показала архівний запис із «Азовсталі» (відео)

Дівчина згадала, як «в руїні та золі підтримували вогонь життя гарячими серцями».

«Пташка» пригадала співи на Азовсталі / фото instagram.com/mad_birdie31/

Парамедик Катерина «Пташка» Поліщук, яку вдалося визволити з російського полону, показала архівне відео з «Азовсталі».

В Instagram дівчина опублікувала запис пісні, виконаний у підземеллі заблокованого Маріуполя.

«Врятований залишок архіву підземельного співу. Здається, пів віку тому. В руїні та золі ми підтримували вогонь життя гарячими серцями. Коли було важко — співали. Було страшно — співали. Здавалось кінець — співали. А ще працювали. Цілодобово, самовіддано, беззупинно, безапеляційно. Відчай гнали залізною арматурою, розпач — братерством, втому — силою рідної землі, жаль — вірою в народ України. Там ми боролись Проти, а зараз я боротимусь За: За українських військових, За майбутнє справжніх героїв, За кожного військовополоненого, який повинен повернутись додому. Співаю, доки жива. Жива — доки борюсь. Моя зброя — пісня», — написала українська героїня під відео.

Відео дняЗвільнена з російського полону «Пташка» показала архівну пісню з «Азовсталі»Звільнення «Пташки» з полону: що відомо

21-річна волонтерка «Пташка» стала відомою, коли мережею почалися шеритися відео, на яких дівчина співала та підіймала настрій захисникам Маріуполя у перервах між боями. Юна захисниця є акторкою народного драма­тичного театру-студії, поетесою, викона­вицею класичних арій і патріотичної кла­сики. Поліщук була на «Азовсталі» у Маріуполі, у травні вона потрапила у полон разом з захисниками міста та іншими медиками.

У серпні мама «Пташки» повідомила, що її донька перебуває у колонії в Оленівці. 16 вересня у соцмережах РФ з’явилися відео з Поліщук. Рашисти називала її снайперкою, хоча вона — парамедик.

22 вересня стало відомо, що Україна повернула з російського полону 215 захисників. Звільнено п’ятьох найбільш відомих командирів — Героя України Дениса Прокопенка «Редіса» з «Азова», Сергія Волинського «Волину» з 36-ї бригади морської піхоти, Святослава Паламара («Азов»), Олега Хоменка («Азов»), Дениса Шлегу з Нацгвардії України, Героя України Євгенія Бову. Також повернулася Катерина Поліщук («Пташка») й вагітні військовослужбовиці — Мамонова Мар’яна, Шумовецька Яна та Черненькая Анастасія.

Україна обміняла героїв на кума Путіна Медведчука. Він вже дав усі можливі свідчення слідству. А п’ятьох найбільш відомих командирів вдалося обміняти на 55 російських полонених.

24 вересня Катерина Поліщук опублікувала перший пост у соціальній мережі, а потім і відео, у якому розповіла про свої подальші плани. 

Джерело

Новости Украины