Президент: «Північні потоки» потрібні РФ, щоб постачати у Європу проблеми

Президент: "Північні потоки" потрібні РФ, щоб постачати у Європу проблеми

Фото: President.gov.ua

Стабільності на світовому та європейському енергетичних ринках не буде доти, доки там залишається Росія. Про це йшлося у традиційному зверненні президента Володимира Зеленського.

— Чим довше держава-терорист залишатиметься на європейському та світовому енергетичному ринках, тим довше не буде на ній стабільності. І, чим швидше всі у Європі підготують свої енергетичні системи до існування взагалі без будь-яких постачань енергоносіїв із Росії, тим швидше зможуть спокійно переживати будь-які зими, — заявив Зеленський.

Як зазначив голова держави, ситуація із призупиненням «Газпромом» постачання газу до Німеччини є підтвердженням того, що Росії потрібні «Північні потоки» лише для постачання проблем у Європу.

— Знову обмежується постачання газу до Німеччини через перший «Північний потік» і знову звучать абсурдні заяви про те, що нібито можна щось компенсувати через «Північний потік – 2». Ці потоки потрібні Росії виключно для того, щоб постачати у Європу проблеми, а не допомагати комусь там із газом. Зараз це цілком очевидно, — наголосив він.

Йдеться про заяву російського «Газпрому», у якій йдеться про припинення постачання газу через газопровід «Північний потік-1» на три дні. Причиною такого рішення в компанії назвали нібито проведення технічного обслуговування та планово-попереджувальних робіт, які виконуватимуться спільно зі спеціалістами Siemens. У «Газпромі» запевнили, що після закінчення робіт та за відсутності технічних несправностей постачання газу відновлять до 33 млн кубів на добу.

Джерело