Росіяни не могли збити українські ракети «Грім-2», оскільки «знищили» їх ще у 2022-му.
Аксьонов завив про ракетну атаку нібито ЗСУ / Фото: росЗМІ
Російські окупанти показали в мережі воронку від нібито збитих 6 травня 2023 року українських балістичних ракет «Грім-2». Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко стверджує, що ця воронка була залишена точно не від ОТРК «Грім-2».
«Тут або російський «Стриж» впав, або ховрахи. Навіть більше схоже на роботу ховрахів, ніж на падіння «Стрижа», — написав Коваленко.
При цьому експерт зазначив іншу цікаву деталь, наприклад, що росіяни неодноразово звітували про знищення виробництва таких ракет: «30 вересня 2022-го окупанти заявили, що «високоточним» ударом ВКС РФ у Дніпрі були «знищені» цехи зі збирання ракет до ОТРК «Грім-2». 30 березня 2023-го російські пропагандисти вперше повідомили про збиття якоїсь ракети «Грім-2″. 8 квітня і 9 квітня таке повідомлення повторилося. І ось знову».
Відео дня
«Тобто, я не зовсім зрозумів. Вони знищили виробничу лінію ракет до ОТРК «Грім-2″, а тепер регулярно звітують про те, що збивають ці ракети над Кримом?» — поцікавився Коваленко.
«Грім» — оперативно-тактичний ракетний комплекс, розроблений українським конструкторським бюро «Південне» у Дніпрі. Дальність дії «Грому» становить від 50 до 500 кілометрів, в залежності від типу ракети.
Крим атакували балістичні ракети — що відомо
У Криму вдень 6 травня 2023 року пролунали потужні вибухи. На опублікованих фото була помітна робота російської ППО і сліди випущеної ракети в небі, а також дим, що піднімається десь у лісовій ділянці.
Польща отримає від США вертольоти Apache: будуть працювати поблизу Білорусі Не минуло й півроку: ЄС виділив мільярд євро на снаряди Україні Страшний сон росіян: Польща почне виробляти й обслуговувати HIMARS
Проте спочатку окупаційна влада стверджувала, що робота ППО пов’язана з нібито навчаннями російських загарбників, а не з виявленням цілей в небі.
Пізніше Аксьонов заявив про збиття однієї балістичної ракети «Грім-2», а його «радник» відзвітував про дві «українські ракети».
Останнім часом в окупованому Криму і на півдні самої Росії почастішали випадки невідомої «бавовни». Наприклад, цього тижня два рази поспіль було атаковано Ільський НПЗ у Краснодарському краї і ще один — у Тамані. Нафтобази постачали пальне, в тому числі, Чорноморському флоту.