Президент України назвав «свої терміни» в ході саміту, організованого банком JP Morgan.
Зеленський взяв участь у саміті JP Morgan / скріншот
Президент України Володимир Зеленський назвав «свої терміни» в контексті членства нашої країни в Європейському Союзі та НАТО, яке здатне системно послабити Росію.
Як зазначив гарант України в ході саміту, організованого банком JP Morgan, країна може стати членом ЄС вже через два роки. Зеленський розкритикував «песимістичні» прогнози світових лідерів, які кажуть, що для повноцінного членства України в ЄС їй знадобиться мінімум 10 років.
«Ми бачимо, що ми можемо бути в ЄС через два роки. І нам потрібні гарантії безпеки», — сказав він.
Також Зеленський заявив, що Україна може приєднатися до НАТО після перемоги в російсько-українській війні. За його словами, це станеться перш ніж західні лідери схвалять український «пакет з гарантій безпеки».
«Тому що вони ухвалюють рішення повільно, це бюрократія… І я вважаю, що після перемоги ми будемо в НАТО», — зазначив лідер України.
У російському СІЗО помер кримський політв’язень Гафаров
Зеленський відреагував на сьогоднішні удари по Україні: ці ракети — виклик НАТО
НАТО відповість на перетин російськими ракетами повітряного простору Румунії — Пристайко
У Раді пояснили ситуацію зі звільненням Резнікова з посади міністра оборони
Заяви Зеленського про членство України в ЄС та НАТО
Як відомо, на тлі повномасштабної агресії РФ проти України українська влада намагається активізувати процеси з приводу можливого членства країни в ЄС та НАТО.
28 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський подав відповідну заявку на отримання статусу кандидата в ЄС для України, а 30 вересня 2022 року підписав заявку на вступ України до НАТО у прискореному порядку. Також він анонсував, що Україна починає роботу з підписання декларацій з усіма членами НАТО щодо євроатлантичної інтеграції нашої держави.
Буквально 11 січня Зеленський нагадав, що країна чекає конкретних рішень від НАТО щодо свого членства в Альянсі. І що Києву недостатньо чути риторику «про відкриті двері» без реальних рішень.