Ще 6 судів отримали дозвіл на прохід через гуманітарний коридор у Чорному морі

Ще 6 судів отримали дозвіл на прохід через гуманітарний коридор у Чорному морі

Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Спільний координаційний центр у рамках » зернової угоди » дозволив шістьом судам прохід через гуманітарний коридор у Чорному морі. Про це повідомляє » Голос Америки «.

– Ці кораблі мають вивезти з України зерно, заблоковане на початку повномасштабного вторгнення. Два з цих судів MV Kafkam Etler та MV Zelek Star вже пройшли інспекцію у Мармуровому морі та можуть вирушати до Чорноморська Одеської області на завантаження, — зазначає видання.

На завтра заплановано інспекцію решти чотирьох суден – MV Great Arsenal, MV Zumrut Ana, MV Ocean S, MV Kubrosliy. За успішної перевірки ці кораблі також вирушать до Чорноморська.

Крім того, в неділю пройшла інспекція та отримала дозвіл на відправлення судна MV Star Laura. У суботу успішну перевірку пройшов MV Rahmi Yagci.

За процедурами, узгодженими Спільним координаційним центром, усі учасники перевірки координують роботу зі своїми військовими та іншими відповідними органами. Як повідомили у СКЦ, це потрібно, «щоб забезпечити безпечний прохід комерційних судів у рамках Чорноморської зернової ініціативи».

Експорт українського зерна проходить згідно з «зерновою угодою», укладеною між Україною, Росією, Туреччиною та ООН, а контроль за роботою морського коридору та безпекою операції покладено на координаційний центр у Стамбулі.

Джерело